Akademia Małego EkoZOOloga
Do udziału zapraszamy grupy przedszkolne (4-, 5- i 6-latki).
Tematy lekcji:
„Pożyteczne owady i jak je chronić”
„Podwodny Świat”
„Poznajemy ptaki”
„Ssaki z różnych kontynentów”
Zapraszamy do wspólnej przygody i odkrywania świata zwierząt!!!
Zapisy przyjmujemy tylko telefonicznie pod numerem +48 22 619 40 41 w. 179 lub 189 oraz +48 22 619 56 28.
Przed zapisem prosimy o zapoznanie się z regulaminem Akademii.
Czekamy na Was!
Do ZOObaczenia!
Regulamin Akademii Małego EkoZoologa

Pożyteczne owady i jak je chronić
Zajęcia „Pożyteczne owady i jak je chronić” rozpoczynają się przy wejściu do Pawilonu Bezkręgowców. Lekcja przybliża dzieciom niezwykły świat owadów, ich różnorodność i wielość przystosowań. W czasie zajęć oglądamy karaczany, patyczaki i straszyki, przy okazji zaglądamy też do pajęczaków. Rozmawiamy o sposobach ochrony owadów przed skutkami zanieczyszczeń i degradacji środowiska. Nieopodal pawilonu znajdują się ogromne figury owadów, dzięki którym w łatwy i ciekawy sposób możemy odkrywać tajniki ich budowy. Zajęcia kończą się ćwiczeniami, połączonymi z oglądaniem preparatów i wykonaniem rysunków z obserwacji.

Podwodny Świat
Lekcja „Podwodny Świat” rozpoczyna się przy wejściu głównym skąd przechodzimy do basenu fok, a następnie do Akwarium Warszawskiego ZOO. Zajęcia mają na celu przybliżenie dzieciom niezwykłego świata zwierząt żyjących w wodzie. Poznajemy ryby, koralowce i wiele innych morskich organizmów. Dzieci dowiadują się też jak same mogą się przyczynić do ochrony podwodnego środowiska.

Poznajemy ptaki
Lekcję „Poznajemy ptaki” rozpoczynamy przy wejściu głównym skąd kierujemy się do Ptaszarni Warszawskiego ZOO. W czasie przejścia prowadząca opowiada o gatunkach ptaków mieszkających w wolierach na trasie zwiedzania. Odwiedzamy m.in. falamingi, papugi i australijskie nieloty. Dzieci uczą się rozpoznawać ptasie głosy i dowiadują się jak chronić środowisko, aby ptakom żyło się lepiej. Na koniec odwiedzamy Halę Wolnych Lotów.

Ssaki z różnych kontynentów
Zajęcia „Ssaki z różnych kontynentów” rozpoczynają się przy wejściu głównym. Dzieci poznają różne środowiska, w których żyją zwierzęta, a także ich wielką różnorodność. Odwiedzamy m.in. ssaki morskie, kangury, małpy człekokształtne, drapieżne i kopytne. W czasie spaceru słuchamy odgłosów wydawanych przez poszczególne gatunki. W sali edukacyjnej oglądamy preparaty, poruszamy temat zanieczyszczeń i degradacji środowiska. Dzieci pracują w grupach, zastanawiają się, w jaki sposób same mogą zadbać o naturę i przyczyniać się do ochrony roślin i zwierząt. Zajęcia kończymy wykonaniem prac plastycznych, które są podsumowaniem ich wspólnych wniosków