ZOO jest czynne w codziennie, w każdą niedzielę i święta od godz. 9.00.
Witamy w Warszawskim
Ogrodzie zoologicznym
A A + A
Wybierz język

Gatunki zwierząt

Ssaki

Lp. Nazwa polska Nazwa łacińska Nazwa angielska
1 Alpaka Lama pacos Alpaca
2 Bizon preriowy Bison bison, B.b. bison Prairie bison
3 Bolita południowy Tolypeutes matacus Southern three-banded armadillo
4 Bongo Tragelaphus eurycerus isaaci Eastern bongo
5 Daniel płowy Dama dama Fallow deer
6 Foka szara Halichoerus grypus Grey seal
7 Gepard Acinonyx jubatus Cheetah
8 Gibbon czubaty Hylobates gabriellae gabriellae Red-cheeked gibbon
9 Goral chiński Naemorhedus caudatus arnouxianus Chinese goral
10 Goryl nizinny Gorilla gorilla gorilla Western lowland gorilla
11 Góralek skalny Procavia capensis Rock hyrax
12 Hipopotam nilowy Hippopotamus amphibius Common hippopotamus
13 Jaguar Panthera onca Jaguar
14 Jak Bos grunniens grunniens Domestic yak
15 Jeleń sika wietnamski Cervus nippon pseudaxis Vietnamese sika
16 Kangur rudy Macropus rufus Red kangaroo
17 Kapucynka żółtobrzucha Cebus xanthosternos Golden-bellied capuchin
18 Kob nilowy Kobus megaceros Nile leachwe
19 Koczkodan błotny Allenopithecus nigroviridis Allen's swamp monkey
20 Koczkodan diana Cercopithecus diana diana Diana monkey
21 Koń Przewalskiego Equus caballus przewalskii Przewalski horse
22 Kot argentyński Oncifelis geoffroyi Geoffroy’s cat
23 Koza miniaturowa holenderska Capra hircus hircus domestic Pygmy goat
24 Kuc szetlandzki Equus caballus caballus shetland Shetland pony
25 Lama Lama glama Llama
26 Lemur katta Lemur catta Ring-tailed lemur
27 Lemur wari czarnobiały Varecia variegata Black-and-white ruffed lemur
28 Lemur wari rudy Varecia rubra Red ruffed lemur
29 Leniwiec dwupalczasty Choloepus didactylus Linne’s two-toed sloth
30 Lew Panthera leo Lion
31 Makak czubaty Macaca nigra Celebes macaque
32 Manul Felis manul manul Pallas’s cat
33 Mrówkojad olbrzymi Myrmecophaga tridactyla Giant anteater
34 Nahur chiński Pseudois nayaur szechuanensis Chinese bharal
35 Niedźwiedź brunatny Ursus arctos Brown bear
36 Niedźwiedź polarny Ursus maritimus Polar bear
37 Nosorożec indyjski Rhinoceros unicornis Indian rhinoceros
38 Oryks szablorogi Oryx dammah Scimitar-horned oryx
39 Osioł domowy Equus asinus asinus Domestic ass
40 Osioł somalijski Equus asinus somalicus Somali wild ass
41 Owca domowa Ovis aries aries domestic Domestic sheep
42 Owca skudde Ovis aries aries skudde Skudde sheep
43 Owca somalijska Ovis aries aries somali Somali domestic sheep
44 Panda mała Ailurus fulgens fulgens Red panda
45 Pawian płaszczowy Papio hamadryas Hamadryas baboon
46 Pigmejka Callithrix pygmaea, C.p.pygmaea Pygmy marmoset
47 Piżmowół Ovibos moschatus wardi Greenland muskox
48 Pudu południowy Pudu puda Southern pudu
49 Sajmiri wiewiórcza Saimiri sciureus sciureus Common squirrel monkey
50 Serwal Leptailurus serval Serval
51 Słoń afrykański Loxodonta africana, L.a. knochenhaueri African bush elephant
52 Surykatka Suricata suricatta Meerkat
53 Szympans, szympans zachodni Pan troglodytes, P.t. verus Chimpanzee
54 Świnka morska Cavia porcellus Guinea pig
55 Takin syczuański Budorcas taxicolor tibetana Sichuan takin
56 Tamaryna białoczuba Saguinus oedipus Cotton-top tamarin
57 Tamaryna czerwonobrzucha Saguinus labiatus White-lipped tamarin
58 Tygrys sumatrzański Panthera tigris sumatrae Sumatran tiger
59 Uistiti białoucha Callithrix jacchus Common marmoset
60 Walabia Benetta Macropus rufogriseus Red-necked wallaby
61 Wielbłąd dwugarbny Camelus bactrianus Bactrian camel
62 Wikunia Vicugna vicugna Vicugna
63 Wilk grzywiasty Chrysocyon brachyurus Maned wolf
64 Wydra europejska Lutra lutra lutra European otter
65 Zebra Hartmana Equus zebra hartmanae Hartmann's mountain zebra
66 Żubr Bison bonasus bonasus European bison
67 Żyrafa Rothschilda Giraffa camelopardalis rothschildi Baringo giraffe

Ptaki

Lp. Nazwa polska Nazwa łacińska Nazwa angielska
1 Afrykanka senegalska Poicephalus senegalus Senegal parrot
2 Aleksandretta większa Psittacula eupatria Alexandrine parakeet
3 Amadyna ostrosterna Poephila acuticauda hecki Long-tailed finch
4 Amadyniec wspaniały Chloebia gouldiae Gouldian finch
5 Amazonetka Amazonetta brasiliensis Brazilian teal
6 Amazonka kurika Amazona amazonica Orange-winged amazon
7 Amazonka żółtogłowa Amazona ochrocephala Yellow amazon
8 Amazonka żółtoszyja Amazona auropalliata Yellow-naped amazon
9 Ara hiacyntowa Anodorhynchus hyacinthinus Hyacinth macaw
10 Ara zielona Ara militaris Military macaw
11 Ara zielonoskrzydła Ara chloroptera Green-winged macaw
12 Ara żółtoskrzydła Ara macao Scarlet macaw
13 Ara żółtoszyja Propyrrhura auricollis Yellow-collared macaw
14 Arara Probosciger aterrimus Palm cockatoo
15 Ararauna zwyczajna Ara ararauna Blue-and-yellow macaw
16 Batalion Philomachus pugnax Ruff
17 Bażant annamski Lophura edwardsi Edwards' pheasant
18 Bażant diamentowy Chrysolophus amherstiae Lady Amherst's pheasant
19 Bażant Elliota Syrmaticus ellioti Elliot's Pheasant
20 Bażant himalajski Catreus wallichi Cheer pheasant
21 Bażant królewski Syrmaticus reevesii Reeve's pheasant
22 Bażant srebrzysty Lophura nycthemera Silver pheasant
23 Bażant syjamski Lophura diardi Siamese fireback
24 Bernikla białolica Branta leucopsis Barnacle goose
25 Bernikla kanadyjska duża Branta canadensis canadensis Canada goose
26 Bernikla kanadyjska mała Branta canadensis minima Cackling Canada goose
27 Bilbil arabski Pycnonotus xanthopygos Black-capped bulbul
28 Bilbil czerwonoplamy Pycnonotus cafer Red-vented bulbul
29 Bilbil krwawik Pycnonotus jocosus Red-whiskered bulbul
30 Błyskotek czubaty Geotrygon versicolor Crested quail-dove
31 Błyszczak stalowy Lamprotornis chalybaeus Blue-eared glossy starling
32 Bocian biały Ciconia ciconia ciconia White stork
33 Bocian czarny Ciconia nigra Black stork
34 Brodacz senegalski Lybius dubius Bearded barbet
35 Cieciornik Bonasa umbellus Ruffed grouse
36 Cietrzew Tetrao tetrix Black grouse
37 Cudokaczka Callonetta leucophrys Ringed teal
38 Cyraneczka Anas crecca Common teal
39 Cyraneczka madagaskarska Anas bernieri Madagascar teal
40 Cyraneczka płowa Anas capensis Cape teal
41 Czajka Vanellus vanellus Northern lapwing
42 Czapla złotawa Bubulcus ibis Cattle egret
43 Czepiga rudawa Colius striatus Speckled mousebird
44 Czernica Aythya fuligula Tufted duck
45 Czerwonak chilijski Phoenicopterus chilensis Chilean flamingo
46 Czubacz rudy Crax rubra Great curassow
47 Czubacz żółtodzioby Crax fasciolata Bare-faced curassow
48 Długoszpon krasnoczelny Jacana jacana Wattled jacana
49 Drzewica dwubarwna Dendrocygna bicolor Fulvous whistling duck
50 Dudek Upupa epops Hoopoe
51 Dzioborożec karbodzioby Rhyticeros plicatus Blyth's hornbill
52 Dzioborożec srernolicy Bycanistes brevis Silvery-cheeked hornbill
53 Dziwonos Sarkidiornis melanotos Knob-billed duck
54 Emu Dromaius novaehollandiae Emu
55 Gęś śnieżna Anser caerulescens Snow goose
56 Gęś tybetańska Anser indicus Bar-headed goose
57 Gil Pyrrhula pyrrhula Common bullfinch
58 Głowienka Aythya ferina European pochard
59 Głuszec Tetrao urogallus Capercaillie
60 Gołąb domowy Columba livia (domestica) Domestic pigeon
61 Gołąb okularowy Columba guinea Speckled pigeon
62 Gołąb siniak Columba oenas Stock dove
63 Gołąbek diamentowy Geopelia cuneata Diamond dove
64 Gołębiak białoskrzydły Zenaida asiatica White-winged dove
65 Gołębiak kasztanowaty Zenaida macroura graysoni Socorro dove
66 Hałaśnik maskowy Corythaixoides personatus leopoldi Black-faced go-away-bird
67 Hełmiatka Netta rufina Red-crested pochard
68 Hybryd bernikli kanad.i białolicej B.leucopsis x B.c.canadensis Hybrid goose
69 Hybryd gęsi śnieżnej i bernikli A.caerulescens x B.c.minima Hybrid goose
70 Hybryd kazarki rudej z oharem Tadorna ferruginea x Tadorna tadorna Shelduck hybrid
71 Ibis purpurowy Eudocimus ruber Scarlet ibis
72 Jarząbek Bonasa bonasia Hazel grouse
73 Kaczka domowa (krzyżówka) Anas platyrhynchos platyrhynchos Mallard duck
74 Kakadu białoczuba Cacatua alba White cockatoo
75 Kakadu różowa Eolophus roseicapillus Galah
76 Kanarek Serinus canaria Island canary
77 Kapodziób Cereopsis novaehollandiae Cereopsis goose
78 Kardynał skarłatny Cardinalis cardinalis Northern cardinal
79 Karolinka Aix sponsa Wood duck
80 Kazarka australijska Tadorna tadornoides Australian shelduck
81 Kazarka rajska Tadorna variegata Paradise shelduck
82 Kazarka ruda Tadorna ferruginea Ruddy shelduck
83 Kazuar hełmiasty Casuarius casuarius Double-wattled cassowary
84 Kea Nestor notabilis Kea
85 Kiściec nepalski Lophura leucomelana Kalij pheasant
86 Kiściec tajwański Lophura swinhoii Swinhoe's pheasant
87 Kitta czerwonodzioba Urocissa erythrorhyncha Red-billed blue magpie
88 Kondor królewski Sarcoramphus papa King vulture
89 Kondor wielki Vultur gryphus Andean condor
90 Koroniec plamoczuby Goura victoria Victoria crowned pigeon
91 Koronnik wschodni Balearica regulorum gibbericeps East African crowned crane
92 Kraska Coracias garrulus Common roller
93 Kubanik mniejszy Tiaris canora Cuban grassquit
94 Kukabura chichotliwa Dacelo novaeguineae Laughing kookaburra
95 Kulczyk mozambijski Serinus mozambicus Yellow-fronted canary
96 Kulik wielki Numenius arquata Eurasian curlew
97 Kulon Burhinus oedicnemus oedicnemus Stone-curlew
98 Kur cejloński Gallus lafayettii Sri Lanka junglefowl
99 Kura domowa bantamka Gallus gallus domestic bantam Bantam chicken
100 Kura domowa jedwabista Gallus gallus domestic silken Japanese silkie chicken
101 Kuropatwa Perdix perdix Grey partridge
102 Kusacz śniady Crypturellus tataupa Tataupa tinamou
103 Lerka Lullula arborea Wood lark
104 Łabędź czarnoszyi Cygnus melanocoryphus Black-necked swan
105 Łabędź czarny Cygnus atratus Black swan
106 Łabędź niemy Cygnus olor Mute swan
107 Mandarynka Aix galericulata Mandarin duck
108 Modrzyk zwyczajny Porphyrio porphyrio porphyrio Purple swamphen
109 Muszkatela dwubarwna Ducula bicolor Pied imperial-pigeon
110 Myszołowiec Parabuteo unicinctus Harris’ hawk
111 Myszołów Buteo buteo Common buzzard
112 Nierozłączka czarnolica Agapornis nigrigenis Black-cheeked lovebird
113 Nikobarczyk Caloenas nicobarica Nicobar pigeon
114 Ohar Tadorna tadorna Common shelduck
115 Olśniak himalajski Lophophorus impeyanus Himalayan monal
116 Orłan Haliaeetus pelagicus pelagicus Steller’s sea eagle
117 Orzeł stepowy Aquila rapax orientalis Steppe eagle
118 Owocożer wspaniały Ptilinopus superbus Superb fruit dove
119 Owocożer żółtobrody Ptilinopus melanospilus Black-naped fruit dove
120 Papuga wielka Eclectus roratus polychloros Red-sided eclectus parrot
121 Pasterz różowy Pastor roseus Rosy starling
122 Patagonka Cyanoliseus patagonus Patagonian conure
123 Paw indyjski Pavo cristatus Common peafowl
124 Paw kongijski Afropavo congensis Congo peacock
125 Pelikan baba Pelecanus onocrotalus Eastern white pelican
126 Perlica sępia Acryllium vulturinum Vulturine guineafowl
127 Perliczka Numida meleagris Helmeted guineafowl
128 Pingwin toniec Spheniscus demersus Black-footed penguin
129 Piżmówka malajska Cairina scutulata White-winged wood duck
130 Pliszka siwa Motacilla alba Pied wagtail
131 Płomykówka Tyto alba Barn owl
132 Podgorzałka Aythya nyroca Ferruginous duck
133 Podgorzałka zielonogłowa Aythya baeri Baer’s pochard
134 Pójdźka Athene noctua Little owl
135 Przepiórka europejska Coturnix coturnix Common quail
136 Pstropiór białoczelny Arborophila gingica Collared hill partridge
137 Puchacz Bubo bubo Great eagle owl
138 Puchoczub Rollulus roulroul Crested wood partridge
139 Puszczyk Strix aluco Tawny owl
140 Puszczyk mszarny Strix nebulosa lapponica Great grey owl
141 Puszczyk uralski Strix uralensis Ural owl
142 Puszczyk-albinos Strix aluco mut. alba White tawny owl
143 Rybołów Pandion haliaetus haliaetus Eurasian osprey
144 Ryżowiec Padda oryzivora Java sparrow
145 Sierpówka Streptopelia decaocto Collared dove
146 Sierpówka egipska (cukrówka) Streptopelia roseogrisea Pink-headed turtle dove
147 Siewka złota Pluvialis apricaria Greater golden plover
148 Skrzydłoszpon obrożny Chauna torquata Crested screamer
149 Słodnik Entomyzon cyanotis Blue-faced honeyeater
150 Słonecznica Eurypyga helias Sun bittern
151 Słowik chiński Leiothrix lutea Peking robin
152 Sowa jarzębata Surnia ulula Hawk owl
153 Srebrzanka hotentocka Anas hottentota Hottentot teal
154 Sroka błekitna Cyanopica cyanus Azure-winged magpie
155 Struś Struthio camelus Ostrich
156 Syczek Otus scops Eurasian scops owl
157 Synogarlica brunatna Streptopelia picturata Madagascar turtle dove
158 Synogarlica senegalska Streptopelia senegalensis Laughing dove
159 Szpak Sturnus vulgaris Common starling
160 Szpak balijski Leucopsar rothschildi Rothschild’s mynah
161 Szpak chiński Sturnia sinensis White-shouldered starling
162 Świstun Anas penelope European wigeon
163 Treron różowoszyi Treron vernans Pink-necked green-pigeon
164 Treron żółtobrzuchy Treron waalia Bruce's green-pigeon
165 Trzmielojad Pernis apivorus Honey buzzard
166 Tukan toko Ramphastos toco Toco toucan
167 Turak fioletowy Musophaga violacea Violet turaco
168 Turkawka Streptopelia turtur Turtle dove
169 Turkuśnik indyjski Irena puella Fairy bluebird
170 Uszak biały Crossoptilon crossoptilon drouynii Tibet white eared-pheasant
171 Uszatka Asio otus Long-eared owl
172 Warzęcha czerwonolica Platalea alba African spoonbill
173 Wieloszpon szary Polyplectron bicalcaratum Grey peacock-pheasant
174 Wikłacz czerwonodzioby Quelea quelea Red-billed quelea
175 Wikłacz czerwony Foudia madagascariensis Madagascar red fody
176 Wikłacz płomienisty Euplectes orix franciscanus Orange bishop
177 Wikłacz słoneczny Euplectes afer Golden bishop
178 Wilga Oriolus oriolus Golden oriole
179 Włochatka Aegolius funereus Boreal owl
180 Wróbel cytrynowy Passer luteus Sudan golden sparrow
181 Wyspiarek płowobrzuchy Gallicolumba crinigera Mindanao bleeding-heart
182 Wyspiarek zbroczony Gallicolumba luzonica Luzon bleeding-heart
183 Wyspiarek złotoczelny Gallicolumba tristigmata Sulawesi ground-Dove
184 Wyspiarek złotopiersny Gallicolumba rufigula Cinnamon ground-dove
185 Złotokłos duży Cossypha albicapillus White-crowned robin-chat
186 Żako kongijskie (żako większe) Psittacus erithacus Grey parrot
187 Żako liberyjskie (żako mniejsze) Psittacus timneh Timneh parrot
188 Żuraw Grus grus Common crane
189 Żuraw mandżurski Grus japonensis Red-crowned crane

Gady

Lp. Nazwa polska Nazwa łacińska Nazwa angielska
1 Agama błotna Physignathus cocincinus Asian water dragon
2 Agama karłowata Pogona henrylawsoni Dwarf bearded dragon
3 Anakonda żółta Eunectes notaeus Yellow anaconda
4 Anolis sabański Anolis sabanus Saban anole
5 Anolis brodaty Anolis barbatus Western bearded anole
6 Anolis martynicki Anolis roquet Martinique’s anole
7 Anolis wschodniokubański Anolis noblei Holguin anole
8 Bazyliszek pasiasty Basiliscus vittatus Brown basilisk
9 Bazyliszek płatkogłowy Basiliscus plumifrons Green crested basilisk
10 Boa Dumerila Acrantophis dumerili Dumeril’s ground boa
11 Boa dusiciel Boa constrictor Boa constrictor
12 Boa kubański Epicrates angulifer Cuban boa
13 Emydura czerwonobrzucha Emydura subglobosa Red-bellied short-necked turtle
14 Gekon Lepidodactylus sp. Gecko
15 Gekon lamparci Eublepharis macularius Leopard gecko
16 Gekon madagaskarski Phelsuma madagascariensis grandis Madagascar giant day gecko
17 Gekon Standinga Phelsuma standingi Standing’s day gecko
18 Hardun Laudakia stellio Starred agama
19 Heloderma arizońska Heloderma suspectum suspectum Reticulate gila monster
20 Jaszczurka krokodylowa Shinisaurus crocodilurus Chinese crocodile lizard
21 Kajman okularowy Caiman crocodilus Spectacled caiman
22 Kameleon lamparci Furcifer pardalis Leopard chameleon
23 Krokodyl kameruński Osteolaemus tetraspis Dwarf crocodile
24 Krokodyl kubański Crocodylus rhombifer Cuban crocodile
25 Krokodyl syjamski Crocodylus siamensis Siamese crocodile
26 Lancetogłów honduraski Lampropeltis triangulum hondurensis Honduras milksnake
27 Lancetogłów mleczny Lampropeltis triangulum sinaloae Sinaloan milksnake
28 Legwanik lazurowy Petrosaurus thalassinus Baja blue rock lizard
29 Pończosznik z San Francisco Thamnophis sirtalis tetrataenia San Francisco gartersnake
30 Ponczosznik szachowany Thamnophis marcianus Checkered gartersnake
31 Pyton ciemnoskóry Python molurus bivittatus Burmese python
32 Pyton królewski Python regius Royal python
33 Pyton rombowy Morelia spilota Carpet python
34 Pyton rombowy Morelia spilota cheynei Carpet python
35 Pyton rombowy Morelia spilota metcalfei Carpet python
36 Pyton zielony Morelia viridis Green tree python
37 Sanzinia madagaskarska Sanzinia madagascariensis Madagascar tree boa
38 Teju złoty Tupinambis teguixin nigropunctatus Golden tegu lizard
39 Waran białogardły Varanus albigularis ionidesi White-throated monitor
40 Wąż długonosy Rhynchophis boulengeri Rhinoceros snake
41 Waran mangrowy Varanus indicus Mangrove monitor
42 Waran szmaragdowy Varanus prasinus Emerald monitor
43 Wąż madagaskarski Madagascarophis meridionalis Madagascar night snake
44 Wąż hieroglifowy Coelognathus radiatus Radiated ratsnake
45 Wąż namorzynowy Gonyosoma oxycephalum Red-tailed ratsnake
46 Wąż tajwański Orthriophis taeniurus ridleyi Black-tailed ratsnake
47 Wąż zbożowy Pantherophis guttatus Eastern cornsnake
48 Zaskroniec byczy Pituophis catenifer sayi Bullsnake (Gopher snake)
49 Zaskroniec igliwiowy Pituophis melanoleucus Pine snake
50 Zonura pospolita Cordylus tropidosternum Girdle-tailed lizard
51 Żółtopuzik bałkański Pseudopus apodus Scheltopusic
52 Żółw annamski Mauremys annamensis Annam leaf turtle
53 Żółw białopyski Kinosternon leucostomum White-lipped mud turtle
54 Żółw błotny Emys orbicularis European pond turtle
55 Żółw Brandenhorsta Elseya branderhorsti Brandenhorst’s snapping turtle
56 Żółw brazylijski Chelonoidis denticulata South American yellow-footed tortoise
57 Żółw grecki Testudo hermanni Hermann's tortoise
58 Żółw jaszczurowaty Chelydra serpentina Snapping turtle
59 Żółw lamparci Stigmochelys pardalis Leopard tortoise
60 Żółw mauretański Testudo graeca Spur-thighed tortoise
61 Żółw McCorda Chelodina mccordi Roti Island snake-necked turtle
62 Żółw missisipijski Graptemys pseudogeographica kohnii Mississipi map turtle
63 Żółw promienisty Astrochelys radiata Radiated tortoise
64 Żółw stepowy Testudo horsfieldi Central asian tortoise
65 Żółw sundajski Cuora amboinensis Malayan box turtle
66 Żółw środkowo-chiński Mauremys reevesii Chinese three-keeled pond turtle
67 Żółw wonny Sternotherus odoratus Common musk turtle
68 Żółw zawiasowy Kinixys belliana Bell’s hingeback tortoise
69 Żółw żabuti Chelonoidis carbonaria South American red-footed tortoise
70 Żółw żółtogłowy Indotestudo elongata Elongated tortoise

Płazy

Lp. Nazwa polska Nazwa łacińska Nazwa angielska
1 Aksolotl meksykański Ambystoma mexicanum Axolotl
2 Drzewołaz białoplamy Excidobates mysteriosus Marañõn poison frog
3 Drzewołaz błękitny Dendrobates azureus Blue poison arrow frog
4 Drzewołaz plamisty Dendrobates tinctorius Yellow-and-blue poison dart frog
5 Drzewołaz złoty Dendrobates auratus Green-and-black poison arrow frog
6 Drzewołaz żółtopasy Dendrobates leucomelas Yellow-banded poison dart frog
7 Kumak dalekowschodni Bombina orientalis Oriental fire-bellied toad
8 Liściołaz pasiasty Phyllobates vittatus Golfodulcean poison dart frog
9 Liściołaz trójbarwny Epipedobates tricolor Phantasmal poison dart frog
10 Ropucha aga Bufo marinus Giant marine toad
11 Rzekotka czerwonooka Agalychnis callidryas Red-eyed tree frog
12 Ropucha pomidorowa Bufo galeatus Bony-headed toad
13 Rzekotka kaskogłowa Trachycephalus nigromaculatus Black-spotted casqueheaded tree frog
14 Rzekotka szmaragdowa Pelodryas caerulea White's tree frog
15 Rzekotka żabia Phrynohyas resinifictrix Marbled tree frog
16 Żaba gigant Leptodactylus fallax Mountain chicken frog
17 Wiosłonóg brodawkowy Theloderma corticale Vietnamese mossy frog

Ryby

Lp. Nazwa polska Nazwa łacińska Nazwa angielska
1 Akara Andinoacara sp. Cichlid
2 Akara z Maroni Cleithracara maronii Cichlid
3 Ameka wspaniała Ameca splendens Butterfly splitfin
4 Amfiprion okoniowy Amphiprion ocellaris Peacock clownfish
5 Amfiprion pomidorowy Amphiprion frenatus Tomato clownfish
6 Amur biały Ctenopharyngodon idella Grass carp
7 Antias Pseudanthias sp. Basslet
8 Antias pomarańczowy Pseudanthias squamipinnis Orange fairy basslet
9 Apogon kardynał Pterapogon kauderni Banggai cardinalfish
10 Argus czerwony Scatophagus argus Spotted scat
11 Argus wielopręgi Selenotoca multifasciata Striped scat
12 Barwieniec czarny Hyphessobrycon megalopterus Black phantom tetra
13 Barwieniec czerwony Hyphessobrycon sweglesi Red phantom tetra
14 Bedocja madagaskarska Bedotia geayi Madagascar rainbowfish
15 Błyszczek tęczowy Notropis chrosomus Rainbow shiner
16 Błyszczyk parański Moenkhausia sanctaefilomenae Redeye tetra
17 Bodian hiszpański Bodianus rufus Spanish hogfish
18 Brzana ssąca Garra rufa Minnow
19 Bystrzyk Axelroda Hyphessobrycon herbertaxelrodi Black neon tetra
20 Bystrzyk czerwonoplamy Hyphessobrycon erythrostigma Bleeding heart tetra
21 Bystrzyk czerwony Hyphessobrycon flammeus Flame tetra
22 Bystrzyk krwisty Hyphessobrycon callistus minor Jewel tetra
23 Bystrzyk ozdobny/Bystzryk różany Hyphessobrycon rosaceus Rosy tetra
24 Bystrzyk pięknopłetwy Hyphessobrycon pulchripinnis Lemon tetra
25 Bystrzyk serpa Hyphessobrycon serpae Serpa tetra
26 Chirurg dwuplamy Ctenochaetus binotatus Twospot surgeon
27 Chirurg prążkowany Ctenochaetus striatus Striated surgeon
28 Chromis błękitno-zielony Chromis viridis Bluegreen chromis
29 Dascylus trójplamy Dascyllus trimaculatus Domino damselfish
30 Fizylier żółtoogonowy Caesio cuning Redbelly yellowtail fusilier
31 Garbik pasiasty Abudefduf saxatilis Sergeant major
32 Gomfos zmienny Gomphosus varius Longface wrasse
33 Gupik Poecilia reticulata Guppy
34 Gurami mozaikowy Trichopodus leeri Pearl guarami
35 Jednoróg pomarańczowoplamy Naso lituratus Smoothhead unicornfish
36 Hokejówka amazońska Thayeria boehlkei Blackline penguin tetra
37 Karp ozdobny Cyprinus carpio Common carp
38 Kirysek metaliczny Corydoras aeneus Bronze catfish
39 Korys Halichoeres sp. Wrasse
40 Korys dwuplamy Coris aygula Twinspot wrasse
41 Korys królewski Coris formosa Queen wrasse
42 Kosiarka Crossocheilus siamensis Siamese flying fox
43 Lucjan czarnobiały Macolor niger Black-and-white snapper
44 Mieczyk Hellera Xiphophorus hellerii Swordtail
45 Miedzik obrzeżony Hasemania nana False silvertipped tetra
46 Molinezja Black Molly Poecilia sphenops Blackfish molly
47 Motylek Heniochus sp. Butterflyfish
48 Motylek dwupasy Heniochus diphreutes Schooling coachman
49 Neon czerwony Paracheirodon axelrodi Cardinal tetra
50 Neon Innesa Paracheirodon innesi Neon tetra
51 Orleń omański Rhinoptera jayakari Oman cownose ray
52 Panienka andamańska Pomacentrus alleni Andaman damselfish
53 Panienka szafirowa Pomacentrus pavo Peacock damselfish
54 Pensetnik Forcipiger sp. Longnose butterflyfish
55 Pielęgniczka Agassisza Apistogramma agassizii Agassiz' dwarf cichlid
56 Pirania paku Piaractus brachypomus Pirapatinga
57 Płaszczka plamista Potamotrygon motoro Orangespot freshwater stingray
58 Pławikonik długonosy Hippocampus reidi Longsnout seahorse
59 Prystelka Pristella maxillaris X-ray tetra
60 Pokolec białobrody Acanthurus leucosternon Powderblue surgeon
61 Pokoliec białolicy Acanthurus nigricans Whitecheek surgeon
62 Pokolec błękitny Acanthurus coeruleus Blue tang surgeon
63 Pokolec clown Acanthurus lineatus Clown surgeon
64 Pokolec czekoladowy Acanthurus pyroferus Chocolate surgeon
65 Pokolec królewski Paracanthurus hepatus Blue tang
66 Pokoliec pomarańczowoplamy Acanthurus olivaceus Olive surgeon
67 Ramireza błękitna Mikrogeophagus ramirezi Blue butterfly cichlid
68 Rożec wielkonosy Naso vlamingii Bignose unicorn tang
69 Stadnik żółtoogonowy Chrysiptera parasema Goldtail damselfish
70 Strzępiel garbaty Cromileptes altivelis Panther grouper
71 Szklarek Prionobrama filigera Glass bloodfin tetra
72 Szpadelek srebrzysty Monodactylus argenteus Diamond fish
73 Ślizga pasiasta Salarias fasciatus Jeweled rockskipper blenny
74 Tetra cesarska Nematobrycon palmeri Emperor tetra
75 Tetra malutka Petitella georgiae False rummynose tetra
76 Topornik mały Carnegiella marthae Blackwing hatchetfish
77 Topornik rzeczny Gasteropelecus sternicla River hatchetfish
78 Ukośnik marmurkowany Abramites hypselonotus Marbled headstander
79 Ukośnik ozdobny Nannostomus eques Browntailed pencilfish
80 Ukośnik złocisty Nannostomus beckfordi Beckford's pencilfish
81 Wargatek sanitarnik Labroides dimidiatus Striped cleaner wrasse
82 Zbrojnik Hypostomus sp. Plecostomus
83 Zbrojnik biczowaty Farlowella acus Stick catfish
84 Zbrojnik lamparci Pterygoplichthys gibbiceps Spotted sailfin suckermouth catfish
85 Zbrojnik pancerny Hypostomus plecostomus Plecostomus
86 Zebrasoma białokolca Zebrasoma scopas Twotone tang
87 Zebrasoma niebiesko-żółta Zebrasoma xanthurum Purple tang
88 Zebrasoma wielobarwna Zebrasoma desjardinii Red Sea sailfin tang
89 Zebrasoma żaglopłetwa Zebrasoma veliferum Sailfin tang
90 Zebrasoma żółta Zebrasoma flavescens Yellow tang
91 Złotozbrojnik plamisty Macrotocinclus affinis Midget sucker catfish
92 Zwinnik czerwonousty Hemigrammus rhodostomus Rummynose tetra
93 Zwinnik jarzeniec Hemigrammus erythrozonus Glowlight tetra
94 Zwinnik latarnik Hemigrammus ocellifer Head-and-tail-light tetra
95 Żaglowiec skalar Pterophyllum scalare Freshwater angelfish
96 Żaglowiec większy Pterophyllum altum Freshwater angelfish
97 Żałobniczka Gymnocorymbus ternetzi Black tetra
98 Żwawik paragwajski Aphyocharax paraguayensis Whitespot tetra

Bezkręgowce

Lp. Nazwa polska Nazwa łacińska Nazwa angielska
1 Afrowij olbrzymi Archispirostreptus gigas Giant African millipede
2 Dyskoukwiał grzybkowy Discosoma sp. Umbrella false coral
3 Fawia Favia sp. Star coral
4 Igielnik Diadema sp. Longspined black sea urchin
5 Karaczan Lucihormetica verrucosa Cockroach
6 Karaczan argentyński Blaptica dubia Orange spotted cockroach
7 Karaczan blady Phoetalia pallida Pallid cockroach
8 Karaczan boliwijski Blaberus boliviensis Bolivian cockroach
9 Karaczan brazylijski Blaberus cranifer Death's head cockroach
10 Karaczan Choparda Elliptorhina chopardi Cockroach
11 Karaczan domino Therea olegrandjeani Cockroach
12 Karaczan jaskiniowy Eublaberus posticus Cockroach
13 Karaczan kubański Byrsotria fumigata Cuban burrowing cockroach
14 Karaczan madagaskarski Gromphadorrhina portentosa Madagascar hissing cockroach
15 Karaczan madagaskarski olbrzymi Gromphadorrhina oblongonata Madagascar hissing cockroach
16 Karaczan marmurkowy Archimandrita tesselata Bullshead cockroach
17 Karaczan olbrzymi Blaberus gigantheus Caribbean giant cockroach
18 Karaczan porcelanowy Gyna lurida Porcelain cockroach
19 Karaczan ryjący Panesthia angustipennis Cockroach
20 Karaczan szary Nauphoeta cinerea African cinereous cockroach
21 Karaczan trynidadzki Eublaberus distanthi Trinidad bat-cave cockroach
22 Karaczan zielony Panchlora nivea Cuban green cockroach
23 Karaczan złotogłowy Rhyparobia maderae Madeira cockroach
24 Kaulastrea Caulastrea sp. Candycane coral
25 Koralowiec Euphyllia sp. Crescent coral
26 Koralowiec Klyxum sp. Coral
27 Korkowiec Lobophytum pauciflorum Coral
28 Korkowiec Lobophyllia sp. Brain coral
29 Krab czerwonoręki Metasesarma aubryi Land crab
30 Krab lamparci Parathelphusa pantherina Freshwater crab
31 Krab tęczowy Cardisoma armatum Rainbow crab
32 Krewetka czyszcząca Lysmata amboinensis Hawaiian cleaner shrimp
33 Krocionóg kenijski Telodeinopus aoutii Millepede
34 Kruszczyca afrotropikalna Pachnoda fissipuncta aemula Beetle
35 Kruszczyca kongijska Pachnoda peregrina Congo chafer
36 Kruszczyca obrzeżona Pachnoda marginata Sun beetle
37 Kruszczyca zachodnioafrykańska Pachnoda savignyi Congo chafer
38 Kruszczyca złotawka Cetonia aurata Rose chafer
39 Ksenia pulsująca Xenia sp. Yellow star coral
40 Łanocha pobrzęcz Oxythyrea funesta Stag beetle
41 Mącznik olbrzymi Zophobus morio Giant mealworm
42 Megakaraczan madagaskarski Princisia vanwerebecki Madagascar giant cockroach
43 Neftea Capnella sp. Tree coral
44 Pająk bananowy Heteropoda venatoria Huntsman spider
45 Pasikonik Stilpnochlora couloniana Giant katydid
46 Patyczak Lonchodes brevipes Walkingstick
47 Patyczak Lonchodiodes samarensis Walkingstick
48 Patyczak czerwonoskrzydły Phaenopharos khaoyaiensis Walkingstick
49 Patyczak olbrzymi Phobaeticus serratipes Walkingstick
50 Patyczak rdzawy Sceptrophasma hispidula Walkingstick
51 Patyczak skrzydlasty Sipyloidea siplylus Pink-winged walkingstick
52 Patyczak wietnamski Baculum sp. Giant stick insect
53 Pluskwiak afrykański Platymeris biguttata Two-spotted assassin bug
54 Przydacznia Tridacna sp. Dwarf giant clam
55 Ptasznik Brachypelma emilia Painted tarantula
56 Ptasznik Ceratogyrus marshalli Straight-horned baboon tarantula
57 Ptasznik Chilobrachys fimbriatus Indian violet burrowing spider
58 Ptasznik Hysterocrates hercules Tarantula
59 Ptasznik Lasiodora difficilis Brazilian red birdeater
60 Ptasznik Linothele megatheloides Funnelweb spider
61 Ptasznik Nhandu chromatus Tarantula
62 Ptasznik Psalmopoeus reduncus Costa Rican orangemouth tarantula
63 Ptasznik Phormictopus sp. Haitian brown tarantula
64 Ptasznik Thrixopelma ockerti Tarantula
65 Ptasznik białokolanowy Acanthoscurria geniculata Whiteknee tarantula
66 Ptasznik brazylijski Lasiodora parahybana Brazilian salmon tarantula
67 Ptasznik czerwonokolanowy Brachypelma smithi Red-kneed tarantula
68 Ptasznik czerwonoodwłokowy Brachypelma vagans Redrumped tarantula
69 Ptasznik indyjski Poecilotheria regalis Indian ornamental tarantula
70 Ptasznik kędzierzawy Brachypelma albopilosum Curlyhair tarantula
71 Ptasznik kostarykański Cyclosternum fasciatum Costa Rican tigerrump tarantula
72 Ptasznik meksykański Brachypelma boehmei Mexican fireleg tarantula
73 Ptasznik słoneczny Pterinochilus murinus Mombassa golden starburst tarantula
74 Ptasznik śnieżny Heteroscodra maculata Togo starburst tarantula
75 Rak marmurkowy Procambarus fallax Crayfish
76 Rak queenslandzki Cherax quadricarinatus Queensland red claw
77 Rozgwiazda piaskowa Archaster typicus Sea star
78 Sarkofyton Sarcophyton sp. Leathery soft coral
79 Sarkofyton Sinularia sp. Leathery soft coral
80 Skolopendra Scolopendra polymorpha Sonoran centipede
81 Skorpion Heterometrus petersi Scorpion
82 Skorpion cesarski Pandinus imperator Common emperor scorpion
83 Skorpion Eucorpius carpathicus Scorpion
84 Straszyk australijski Extatosoma tiaratum Giant prickly stick insect
85 Straszyk malajski Eurycantha calcarata Giant stick insect
86 Straszyk olbrzymi Heteropteryx dilatata Giant thorny walkingstick
87 Szarańcza fioletowa Tropidacris violaceus Giant South American grasshopper
88 Szarańcza pustynna Schistocerca gregaria Desert locust
89 Szarańczak patyczakowaty Proscopia sp. False walkingstick
90 Ślimak achatina Achatina achatina Giant Ghana snail
91 Ślimak olbrzymi Achatina reticulata Giant snail
92 Ślimak turban Turbo setosus Turban snail
93 Ślimak zebra Neritina sp. Olive nerite snail
94 Świerszcz domowy Acheta domesticus European house cricket
95 Świerszcz kubański Gryllus assimilis Field cricket
96 Świerszcz śródziemnomorski Gryllus bimaculatus Black field cricket
97 Tarantula chilijska Grammostola rosea Chilean rose tarantula
98 Tarantula niebieskozielona Chromatopelma cyaneopubescens Greenbottle blue tarantula
99 Ukwiał czerwony Entacmaea quadricolor Bladdertipped anemone
100 Ukwiał grzybowieniec Actinodiscus sp. Umbrella false coral
101 Ukwiał symbiotyczny jasnobrązowy Heteractis sp. Elegant armed anemone
102 Wij czerwononogi Epibolus pulchripes Mombassan train millipede