ZOO jest czynne codziennie, w każdą niedzielę i święta od godz. 9.00.
Witamy w Miejskim Ogrodzie
Zoologicznym im. Antoniny i Jana
Żabińskich w Warszawie
A A + A
Wybierz język

Nasze niedźwiedzie polarne

17.06.2020 r.

Kochani, dochodzą do nas informacje o fake newsach na temat naszych niedźwiedzi polarnych, nasi specjaliści już tropią ich źródło, ale aby w porę zapobiec szkodom wyrządzanym przez ludzi o złych zamiarach, chcemy opisać stan faktyczny.  

Gregor i Aleut mają stały dostęp do wody pitnej i w basenie, klimatyzowanych gawr, są pod opieką weterynaryjną, mają swoich własnych pielęgniarzy, którzy poświęcają im mnóstwo czasu i serca, wymyślając im przeróżne rozrywki i tzw. wzbogacenia. Mają nieograniczony dostęp do obu wybiegów, które łączy przejście pod skałami. Zainstalowaliśmy im także na wybiegu kostkarkę do lodu, która jest w stanie wyprodukować setki kg lodu dziennie, stąd w tym basenie nie ma na razie wody .Wspaniałą zabawą i ważnym elementem pielęgnacji jest również kora wysypana na wybiegu, w której uwielbiają się tarzać i dlatego nie zawsze będą idealnie białe. A im bardziej się umorusają tym są szczęśliwsze. Zresztą w warunkach naturalnych też z tą bielą różnie bywa....W naturze niedźwiedzie przebywają również na skałach, które w warunkach ogrodu zoologicznego zastąpiliśmy płaszczyznami wygodnymi do ułożenia się i odpoczynku. Jeśli tam leżą to znaczy, że mają na to ochotę. W każdej chwili mogą zmienić miejsce wypoczynku lub wskoczyć do wody, która zawsze jest do ich dyspozycji.
Dodajmy, że najlepszym sposobem zweryfikowania stanu naszych podopiecznych jest wizyta w Warszawskim ZOO – Gregor i Aleut najbardziej aktywni są w godzinach porannych i późnych popołudniowych, czyli tak jak w warunkach naturalnych. Warto więc przyjść i się przekonać jak jest, a nie polegać tylko na opiniach innych osób, które nie zawsze działają w dobrej wierze. Wnioski wyciągajmy sami i nie pozwólmy, by ktoś robił to za nas!

 

Zobacz również
Zobacz wszystkie